This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Проекти і публікації

Чи є майбутнє у швидкоплідного, низькорослого волоського горіха?

автор: д.е.н., проф. Скрипчук П.М.

Багато інформації шириться у світовій мережі про різні форми, сорти, особливості вирощування волоського горіха. Поняття найкращий сорт волоського горіха для різних верств населення (дачники, садівники, бізнес) – неоднозначне. У кожної людини свої критерії оцінки. При сьогоднішньому багатому асортименті легко підібрати сорт, форму виходячи з власних уподобань і клімату регіону. Одні орієнтуються на врожайність, щоб висаджувати культуру в промислових обсягах, інші – на морозостійкість,  розміри плодів, висоту дерева, колір ядра тощо. (більше…)

Радивилівські горіхи знають щонайменше у всій Україні!

автор: д.е.н., проф. Скрипчук П.М.

Історія сорту волоського горіха «Сойка» веде своє походження з 2015 року коли професор НУВГП Скрипчук П.М. розповів для Михайла Пакуша (ФГ «Біо-Тріо», с. Нова Митниця) про горіховий бізнес. Відтоді вже маємо зареєстрований в Мінагрополітиці у 2018 році власний сорт та патент (Скрипчук П.М., Пакуш М.Є. Патент на сорт рослин №190729 Назва сорту «Сойка» Ботанічний токсон «Горіх грецький») на вирощування такого горіха. Багато справ  за цей час зроблено і всі вони тривалі й дорого вартісні: пошук кращих форм (наразі вже відібрано більше 70 екземплярів та постійно продовжується і зараз), вивчення біологічних особливостей кращих горіхових дерев, реклама, побудова лабораторії для різних видів щеплення, теплиці для дорощування саджанців та ще безліч недоспаних ночей й більше 6 років на становлення такого бізнесу. На півночі й заході України сорт «Сойка» є єдиним визнаним на Всеукраїнському конкурсі у 2020 р на «Кращий горіх України» та отримав призове місце в Українській горіховій асоціації. (більше…)

Висновки на 50 років наперед!

автор: д.е.н., проф. Скрипчук П.М.

В частині 2 наукового звіту ФАО (The State of Food Security and Nutrition in the World 2018) докладно вивчається питання про те, якою мірою і в яких аспектах зміна клімату та екстремальні погодні явища негативно позначаються на продовольчій безпеці і харчуванні. Одним із висновків є напрацювання шляхів подолання основних проблем, пов’язаних зі зміною клімату та екстремальними погодними явищами, і досягнення цілей у всіх його проявах до 2030 року (завдання 1 і 2 Цілей стійкого розвитку (ЦСР)), а також
інших взаємопов’язаних положень, включаючи вжиття заходів щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками (ЦСР 13). (більше…)

Вийшла друком стаття в Scopus

На початку 2020 року в іноземному виданні Indian Ecological Society (Індія) вийшла друком стаття членів команди ГО “ЗІР”, №47 (1) “Renewable Biomass Growing in Low Fertile Land and Forest-Steppe of Ukraine“,що присвячена економічним аспектам вирощуванню відновної біомаси в зоні Полісся та Лісостепу України. (більше…)

Техноглобалізм: “Індустрія 4.0” та органічне виробництво Чому нам це актуально?

автор Скрипчук П.М.

На сучасному етапі розвитку світової цивілізації техноглобалізм проявляється у: підвищенні ефективності виробництва й зростанні продуктивності праці завдяки впровадженню інноваційних форм і методів організації виробництва; інтернаціоналізації науки і техніки; впливі глобалізації на національну економіку; системному менеджменту в управлінні компаніями; домінуванні інформаційної, якісної та екологічних компонент в економіках розвинених країн світу. З іншої сторони глобалізація та її технічні наслідки це: зростання рівня безробіття у країнах та цілих частинах світу; надмірне техногенне навантаження на навколишнє природне середовище (НПС) переважно у «третіх» країнах; не поворотна стадія у використанні відновних природних ресурсів; загроза появи нових захворювань та епідемій у людському суспільстві (наприклад, Китай, січень 2020 р.),  агропромисловому секторі. (більше…)

Перші органічні сади грецького горіха на Рівненщині – посаджено!

автор Скрипчук П.М.

Обґрунтування вирощування горіхових садів має враховувати економічні,  географічні, природно-кліматичні фактори та, як стабілізуючого фактору у навколишньому природному середовищі. Горіхові сади забезпечують найбільшу рентабельність у зоні Степу та Лісостепу. Проте інтерес до волоського горіха, фундука та інших нішевих культур відчутний на всій території України. Тому розширення ареалу посадки саме засаджень волоського горіха призводить до селекції найбільш витривалих та урожайних форм на території північного Лісостепу та зони Полісся України. (більше…)

СОЦІО-ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНА ЗНАЧИМІСТЬ технології безпечної утилізації відновної біомаси населених пунктів України

автор Скрипчук П.М.

Все починалось з участь у національних стартапах

За останні 5 років відчутний суспільний запит на сортування і переробку відходів (ЗУ «Про відходи»), з’явились фірми які збирають пластик й переробляють його на широку палітру пластикових виробів. Також з’явились запити й від влади та комунальних служб про сортування і переробку відходів. Полігони відходів у всій Україні вичерпали проектний термін експлуатації а тому настала «сміттєва» криза. Є «суспільне бачення в країні» про сортування і переробку відходів, загострюється й тиск громади на владу. Об’єднані громади і об’єднання мешканців будинків хочуть якісних і екологічних послуг за свої кошти. (більше…)

Чому наше суспільство зрозуміло, що пора зважати на науку, адже від них можна отримати рішення для бізнесу та створення й підтримки власного іміджу?

автор Скрипчук П.М.

На закінченні січня 2020 року у світовій павутині з’явилась інформація про те, що Європейський Союз оприлюднив інвестиційний план вартістю в один трильйон євро для боротьби зі зміною клімату, розробивши дорожню карту, яка дозволить ЄС повністю відмовитися від викидів вуглецю до 2050 року (Джерело Independent).

(більше…)

Е-технології для безпечної утилізації відновної біомаси населених пунктів України

Проект дозволить створити програмний продукт для збирання відновної біомаси  та переробляти її на біогумус, створити безпечні за санітарними правилами умови для проживання населення у  містах України. Ідея полягає у створенні оптимальних маршрутів та економічних інструментів переробки біологічних відходів. (більше…)