Продовжуються селекційні роботи з відбору генетичного матеріалу на прикладі волоського горіха у північних регіонах України. Так, наприклад, Рівненщина багата на сорто-форми волоського горіха й фундука.

У нашому регіоні є гарні здобутки: найкраща колекція фундука в Україні (до 70 сорто-форм, Рейнський Ю.), дослідження сорто-форм фундука Республіки Білорусь (Користятинець А.), єдиний для півночі України сорт волоського горіха – “Сойка” (автори: Скрипчук П. та Пакуш М.), дослідження латеральних швидкоплідних та низькорослих форм волоського горіха (фермерське господарство “БіоТріо”, селекціонери Матлай Й. та Скрипчук П.), оригінальні сорто-форми у “Корець-Сад” (Чата В.), насадження площами біля 4- 8 га волоського горіха та фундука (бізнесмени Шпанівської ОТГ та інші громади).

Маємо й результати які відомі й опубліковані у журналі “Горішник” щодо випробовування мигдалю у Поділлі та на Рівненщині, а також важливі досягнення щодо організації органічного горіхівництва у Рівненській області тощо. Більше інформації та відео у наших джерелах.