У Рівному відбувся другий семінар міжнародного проекту технічної допомоги ЄС «Формування підприємницького середовища з виробництва органічних ягід в транскордонних районах України і Білорусії», в якому ГО “Зелені ініціативи Рівного” виступає партнером НУВГП.

Цікавою та змістовною була програма першого дня семінару під час якого виступили фахівці Регіонального консультаційно-освітнього центру органічного виробництва Петро Скрипчук та Галина Шпак. Зокрема Петро Скрипчук розповів про особливості використання стандартів ЄС в органічному виробництві та найбільше – у ягідівництві. Галина Крупко, головний ґрунтознавець Рівненської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» розповіла про стандарти якості ґрунтів. Представник Республіки Білорусь Степан Сидорчук (директор ТОВ «Біолоджико-Компані») виступив з доповіддю «Як вести документи із сертифікації виробництва: поради органічному фермеру». Цікавою і змістовною була доповідь провідного фахівця з сертифікації сертифікаційної компанії «Органік Стандарт» – Віри Пасацької з доповіддю – «Вимоги до сертифікації органічних ягід».

Гарною традицією першого дня навчальних семінарів у м.Рівне стали поради практиків на вузькі теми, коментарі й виступи, як кажуть, із залу. Так, зокрема, про свій досвід в ягідівництві розповіла Олена Хуторна, агроном ТОВ «Зелена долина 2007», яка вказала на їх помилки при закладці ділянки із вирощування  органічної лохини.

На другий день була організована поїздка  в ТОВ «Господарський Союз», що займається вирощуванням полуниці, малини, сливи й смородини. Керівник підприємства Іван Петрович розповів про сорти ягід, які вирощуються на підприємстві, та агротехніку для вирощування ягідних культур, вартість робіт із закладки, догляду та збору ягід, особливості збору і збуту ягід тощо. Так у господарстві вирощують 10 сортів суниці, 40 сортів полуниці, 5 сортів сливи тощо.

Навчальний семінар відбувся у активній формі та, на думку організаторів, сприятиме розвитку органічного виробництва за багатьма напрямами!