Добрі справи продовжуються у Демидівському районі Рівненської області. Так, колеги Петро Маркулич та  Ярослав Максимюк організували селекційні і дорадчі роботи із вивчення стану горіхових садів.

Ярослав Максимюк має сад віком 10 років. У його саду вивчали: урожайність, стан дерев, формування крони, якість плодів. Сумісними обстеженнями сформовано план дій на 2020 рік із формування крони, підживлення, боротьби з шкідниками, перещеплення різними способами окремих дерев тощо. Стан дерев добрий: приріст від 40 до 120 см., молоді пагони визріли та впевнені – добре перезимують, є достатньо чоловічих та жіночих бруньок на деревах, що характеризуються латеральним типом плодоношення.

Також повторно у порівнянні з 2018 роком обстежили сад Петра Маркулича. Сорти молдовської селекції мають добрий стан.  Окремі дерева вже мають плоди та заклали чоловічі сережки на 2020 рік.  Внаслідок доброї закладки посадкової ями приріст у місцях щеплення сягає більше 1 м. Потребує уваги обрізка та формування крони дерева.  Також вивчали місцеві форми грецького горіха, серед яких є й достойні селекційної уваги: за розміром, поверхнею, міцністю розколу, кольором ядра, легкістю виїмки ядра. Отож, горіхівництво Рівненщини впевнено крокує вперед.