28 серпня 2018 року Українська делегація прийняла участь у реалізації транскордонного проекту  в м.Пінськ «Формування підприємницького середовища з виробництва органічних ягід в транскордонних районах України і Білорусії», що фінансується Європейський Союз, програмою Eastern Partnership Territorial Cooperation (EaPTC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Тема третього транскордонного семінару – “Культивація органічних ягід у транскордонних районах України та Білорусі”.

У семінарі взяли участь  білоруські та українські фермери, представники державних адміністрацій, виробники органічних добрив, представники бізнесу.

Директор РКОЦ в м. Рівне Петро Михайлович Скрипчук присвятив свою доповідь технологіям вирощування органічних малини та полуниці. В своїй доповіді він зазначив найважливіші аспекти органічного виробництва таких культур, розповів про хвороби та шкідників, ризики вирощування, стан ринку та переробки в Україні.

Білоруські колеги присвятили свої доповіді вирощуванню лохини та жимолості. Наприклад, про особливості створення бізнесу з виробництва ягід в Білорусі учасникам семінару розповів керівник фермерського господарства “Синяя птиця” Рубан Микола Миколайович. Експерт Микола Болеславович Павловський розповів про адаптовані до Поліського регіону ягідні культури. Інші доповідачі наголошували про особливості  та технології вирощування в транскордонному регіоні України та Білорусі щодо ґрунтів, водного режиму, вибору сортів, ринків збуту тощо.

На другий день семінару його учасники відвідали підприємство “Агро-Мотоль” та лабораторію клонування рослин “in vitro” з метою ознайомлення із практичними аспектами організації ягідників.