Команда ЗІР відвідала з діловим візитом Національну академію наук Республіки Білорусь «Інститут  садівництва» (Самохваловичі, Мінский район). Конференція відбувалась 22-25 серпня 2017 року. В роботі Міжнародної наукової конференції «Актуальні питання сучасної селекції плодових культур» взяли участь: Румунія, Казахстан, Україна, Азербайджан, Польща та Російська Федерація.

Програма конференції включала пленарні засідання і стендові сесії за наступними напрямками: генетико-молекулярні дослідження в селекції;  інтродукція і раціональне використання генетичних ресурсів рослин; вивчення сучасного асортименту плодових та ягідних культур; екологічні аспекти агропромислового комплексу; маркетингові дослідження сучасного асортименту плодових та ягідних культур й їх переробки.

Важливо зауважити, що інститут – це потужна науково-виробнича організація до складу якої входять відділи: селекції плодових культур, технології вирощування кісточкових культур (в тому числі фундука та волоського горіха), розсадництва, селекції ягідних культур, технологій в ягідівництві, зберігання і переробки, біотехнологій, маркетингу.

Конференція це 3 робочих дні інновацій, технологій, роботи екотехнопарку, практичної роботи та виїздів на дослідні й виробничі ділянки. Виступи фахівців були досить різнопланові та змістовні. За кожним виступом – пласт науково-практичних досліджень з практичною реалізацією у економіці, бізнесі, навчанні тощо. Від України виступив професор Скрипчук П.М. з темою «Інновації, селекція, еколого-економічна оцінка виробництва органічних волоського горіха та фундука в зоні Полісся України та Республіки Білорусь». Вкрай пізнавальною була екскурсія в ЗАТ «Струнні технології» – екотехнопарк завтрішнього дня. Екотехнопарк це технології завтрішнього дня щодо вантажних і пасажирських перевезень, екологічного вирощування овочів і фруктів, вирощування грибів і винограду тощо. Корисні знання від ГО «ЗІР» обговорені та прийняті до впровадження у ЗАТ «Струнні технології».

Отже, відбулась ще одна екологічно доцільна, соціально необхідна та головне економічно рентабельна подія у роботі й життєдіяльності нашої організації.